top of page

Vállalati felnőttképzés bevezetése

A képzés, mint lehetőség
Egyre nagyobb probléma a munkaerőhiány és a munkaerő megtartása. Ez ráirányította a figyelmet arra, hogy a szervezett képzések és az előrelépési lehetőségek segíthetnek a helyzet megoldásában. Ma már a dolgozók számára nemcsak a juttatási csomag, hanem a fizetésen túl kínált képzési lehetőségek is befolyásolják a választást.
Azáltal, hogy a dolgozók lehetőséget kapnak az önfejlesztésre és tovább képezhetik magukat, belső motivációt nyerhetnek, ami a munkájukra is jó hatással van. A képzések tehát nemcsak azt a célt szolgálják, hogy a munkavállalók beletanuljanak egy munkakörbe, sokkal inkább arról van szó, hogy fejlődhessenek és részt vehessenk a folyamatok fejlesztésében. Ez belső oktatásokkal támogatható.
Képzés a munkahelyen
Mivel a megfelelően képzett munkaerő megszerzése és megtartása is igen nehéz feladattá vált az utóbbi időben, egyre több cég invesztál a dolgozók képzésébe és vállalti oktatások szervezésébe. A belső képzések célja, hogy az újdonsült munkaerő belerázódjon a mindennapokba, illetve olyan készségeket sajátítson el, amelyek mindennapi feladatainak ellátásához szükségesek.
A felnőttképzés új keretei között nem lehet például Villanyszerelő végzettséget szerezni, csak iskolai rendszerben. Az új Felnőttképzési Törvény szerint a vállalati belső képzés is bejelentésköteles tevékenység lett.
A bejelentésköteles képzés valamennyi résztvevőjével felnőttképzési szerződést kell kötni.
A vállalati belső képzésekről is nagy mennyiségű adatot kell szolgáltatni a hatóság részére (pl. a képzés megnevezésére, időpontjára, jellegére, helyére, óraszámára, első képzési napjára, befejezésének tervezett időpontjára, a képzésben részt vevő személyek létszámára, stb. vonatkozóan). Mindezek megnövelik a cég, vállalkozás adminisztrációs terheit
Az új jogszabályoknak megfelelően minden képzés után, így a belső képzésekről is OSAP statisztikát kell készíteni és a hatóság részére leadni.
Egyenlőre aki képez, az nem vizsgáztathat. A tervek szerint vizsgaszervezési engedélyre csak a képzőktől független és pártatlan szervezetek számíthatnak. Akkreditált vizsgaközponti státuszt viszont egy vállalat is megszerezhet.
Jó hír viszont, hogy a vállalatok is alkothatnak - saját brand-jüknek megfelelően - szakképesítéseket.
Intézményünk közel fél évszados tapasztalataira alapozva átvállalja az Ön cégétől
-
a vállalati felnőttképzés kialakítását és bevezetését
-
a vállalati brand-nek megfelelő képzések megszervezését és lebonyolítását
-
az összes adminisztrációs, adatközlési- és bejelentési feladat elvégzését
-
a programkövetelmények adaptálását
Kérjen ajánlatot!
bottom of page